Haber

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse bana partimin kurumsal kimliğini ihlal ettiremez

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve partisine destek verdi.

Kılıçdaroğlu, “Kurtla kuzu yiyen, çobanla yas tutanlara… Ben de dahil olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partisi Liderleri, milletin ve partisinin çıkarlarını kendi canlarının önünde tutmuş ve Bu uğurda canlarını bağışlamayın. Hiç kimse bana partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığıyla vermedi. “Partimiz 100 yıllık bir çınar ağacıdır, çok saygın bir Genel Başkanı vardır, Parti Meclisi vardır. Üye ve delegelerin iradesinin tecelli ettiği, gazi ve vatansever parti örgütleridir” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde büyükşehir belediyesini CHP’nin kazanacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Nasıl ki 2019 yerel seçimlerinde umudu büyüttüysek, milletin millileştirilmiş bir partiye karşı kaçınılmaz zaferinin ilk tohumlarını ektiysek, partimiz de gereğini yapacaktır. Bu seçimlerde tüm bileşenleriyle gerekli ve tüm büyük şehirleri kazanacak. Bu bağlamda temelim TAMAM! BU BENİM ARZUM!” dedi.

Halkın sorunları karşısında gündemi değiştirmek istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkemizin gündemi milletin ezildiği enflasyon, anayasamızı patlatacak kadar yozlaşmış hukuk sistemidir. ve arifesinde olduğumuz ve kazanılması hayati önem taşıyan yerel seçimler… Asılsız tezlerle, iftiralarla ülke gündemini değiştirmenin hiçbir anlamı yok.” .

(HABER MERKEZİ)

karaburunhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu