Haber

Uşaklı Çiftçi: “TMO Bize Randevu Vermedi, Şimdi ‘Arpada Kurbağa Var’ Diyor Ama Alamıyor. Bu da Bizim Suçumuz mu Sayın Başkan?”

Uşaklı çiftçi İbrahim Kaya, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Banaz tesislerine satmak üzere 6 ton arpa getirdiğini ancak kendilerine ‘arpanızda bit var’ denildiği için alım yapılmadığını iddia etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biçerdöverden alır almaz getirseydik Toprak Mahsulleri bize randevu vermezdi. Zaman” Geç kaldı. Şimdi ‘arpanın biti var’ diyor. Bu bizim suçumuz Sayın Başkan’ dedi.

Uşaklı çiftçi İbrahim Kaya, 6 ton arpasını satmak üzere Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Banaz tesislerine getirdi. Kaya, TMO yetkililerinin arpada bit bulunduğunu ve alım yapamayacaklarını belirttiklerini söyledi.

diyerek duruma tepki gösterdi. Çiftçi Kaya, sorunun TMO’nun alım için kendilerine geç randevu vermesinden kaynaklandığını öne sürdü. Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek şunları söyledi:

“BU BİZİM HATAMIZ DEĞERLİ BAŞKANIM”

“Sayın Başkan, 6 ton arpa getirdik. Birini aldılar diğerini almadılar. Ne oldu bit ve pire vardı. hasatçı Toprak Mahsulller bize randevu vermezdi. Süre gecikti. Şimdi ‘arpada bit var’ diyor. Bu bizim hatamız Sayın Başkanım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu